Еньовден в Челопеч

   На Еньовден НЧ "Труд и постоянства"  1901 Челопеч спази традицийте и уважи празника. 

  Рано сутринта в читалището се събраха децата , облечени в бели престилки , с усмивки на лицата , отидоха билки да берат.

  Смята се , че на Еньовден различнине треви и билки имат най-голямага лечебна сила, особено при изгрев слънце.

  Набрахме много билки и всичките довални седнахме да  напрвим голям венец и китки, които завързахме с червен конец, които да окачим по  дома , а венеца подарихме на читалището.