
На Еньовден НЧ "Труд и постоянства" 1901 Челопеч спази традицийте и уважи празника.
Рано сутринта в читалището се събраха децата , облечени в бели престилки , с усмивки на лицата , отидоха билки да берат.
Смята се , че на Еньовден различнине треви и билки имат най-голямага лечебна сила, особено при изгрев слънце.
Набрахме много билки и всичките довални седнахме да напрвим голям венец и китки, които завързахме с червен конец, които да окачим по дома , а венеца подарихме на читалището.